Vodohospodári opäť pomáhali – tentokrát tým najmenším

Zamestnanci štátneho podniku Vodohospodárska výstavba (VV, š. p.) aj tento rok ukázali dobré srdce a v rámci charitatívneho projektu „Strom vianočných prianí“ prichystali vianočnú nádielku pre dve neonatologické kliniky – na Kramároch a na Antolskej v Bratislave.

Detské plienky, poťahy na inkubátory, parné sterilizátory, odsávačky na soplíky, cumlíky na fľašu či detské oblečenie – aj to bolo súčasťou balíčkov, ktoré generálny riaditeľ Vodohospodárskej výstavby spolu so zamestnancami dnes priniesol do dvoch zdravotníckych zariadení – na Neonatologickú kliniku intenzívnej medicíny LF UK a DFNsP Bratislava a Oddelenie fyziologických novorodencov Novorodeneckej kliniky M. Rusnáka SZU a UNB. Praktické darčeky pomôžu zariadeniam v ich starostlivosti o detičky.

„Som zástancom myšlienky, že pomáhať majú tí, ktorí môžu a hlavne chcú. Som rád, že zamestnanci Vodohospodárskej výstavby zdieľajú túto myšlienku a už druhý rok sa snažia podporiť v predvianočnom období tých najodkázanejších. Vlani to boli zdravotne znevýhodnení dospelí a seniori a dnes sú to novonarodené bábätká. Deti sú obrovským darom, ak sa však narodí dieťatko skôr, alebo nie je úplne zdravé, je to obrovská psychická záťaž pre rodičov, ktorým chceme symbolicky povedať, že na nich myslíme. Dnes sme v inkubátoroch videli malých – veľkých bojovníkov, ktorým želám veľa zdravia, ale videli sme okolo inkubátorov aj veľa ľudských anjelov, ktorým by som chcel poďakovať za ich prácu,“ povedal generálny riaditeľ Daniel Kvocera po odovzdávaní darčekov.

Ročne sa na Slovensku narodí okolo 55 tisíc detí, pričom viac ako desatina z nich potrebuje hneď po narodení medicínsku pomoc.

„Som nadšený, keď vidím, ako dokážu niektorí ľudia nezištne pomáhať. Takúto pomoc na novorodeneckých oddeleniach si Univerzitná nemocnica Bratislava nesmierne váži. Darčeky budú slúžiť predovšetkým našim najmenším a verím, že uľahčia aj náročnosť každodennej práce personálu,“ povedal generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava, Juraj Kovács.

Neonatologická klinika intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch si želala najmä ušitie poťahov na inkubátory a na výhrevné lôžka. Vodohospodári so svojimi rodinami sa zhostili aj tejto úlohy a ich ručná práca zabezpečí pre novorodencov prítmie, ktoré veľmi potrebujú. Okrem poťahov však priniesli aj zdravotnícke pomôcky, bavlnené plienky či oblečenie.

„Veľmi si vážime vianočnú nádielku pre našich najmenších pacientov. Sme presvedčení, že aj vďaka vašej pomoci  im môžeme uľahčiť pobyt na našej Neonatologickej klinike intenzívnej medicíny  a zo srdca ďakujeme zamestnancom Vodohospodárskej výstavby, že v tomto čase mysleli nielen na svojich blízkych, ale chceli urobiť radosť aj detičkám, ktoré nepoznajú,“ povedal Tomáš Valaška, ekonomický riaditeľ DFNsP Bratislava a zaželal všetkým šťastné a veselé Vianoce.

Vlani v rámci charitatívneho projektu Strom vianočných prianí pripravili zamestnanci VV, š. p., štedré Vianoce v Domove sociálnych služieb v Lehniciach.

Veríme, že v tejto charitatívnej činnosti budeme môcť pokračovať aj na budúci rok.