Novú plaveckú trať v Dunajskom kanáli vyskúšalo 1574 triatlonistov

Obrovský obdiv a uznanie patrí 1 574 triatlonistom z 46 krajín  sveta, ktorí si mohli vyskúšať novú plaveckú trať v Dunajskom kanáli.

Prvý deň triatlonového víkendu 2023 v Šamoríne patril triatlonistom všetkých vekových kategórií, vzdialeností a schopností, ktorí si zmerali sily na neoficiálnych majstrovstvách sveta v stredne dlhom triatlone organizácie Challenge Family – The Championship.

Podujatie, ktoré sa uskutočnilo aj vďaka partnerstvu a podpore VODOHOSPODÁRSKA VÝSTAVBA, ŠTÁTNY PODNIK malo mimoriadne pozitívny ohlas. Na doteraz najväčšie majstrovstvá špeciálnych olympiád v triatlone pricestovali športovci zo všetkých kútov sveta, z Nemecka, Talianska, Izraela, Fínska, Guatemaly, Slovenska, Holandska, Portorika, Estónska, Monaka a USA.

Veľký obdiv patrí Chrisovi Nikicovi, prvý športovec s Downovým syndrómom, ktorý absolvoval triatlon na dlhú vzdialenosť.

Vzhľadom na nezvyčajne chladné počasie pred pretekmi nebolo isté, či sa bude môcť plávať naplno kvôli veľmi nízkej teplote vody. Obavy sa však nenaplnili ašportovci si mohli vyskúšať novú plaveckú trať v Dunajskom kanáli na celých 1,9 km.

Srdečne gratulujeme.