VODOHOSPODÁRSKA VÝSTAVBA, ŠTÁTNY PODNIK, na medzinárodnej konferencii „Mestá a voda“

Vodohospodárska výstavba, štátny podnik, ako rezortná organizácia Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky podporí medzinárodnú konferenciu Mestá a voda, ktorá sa bude konať v utorok 25. októbra v Bratislave v Primaciálnom paláci.

Konferencia sa uskutoční pod záštitou UNESCO, SK PRES a Ministerstva životného prostredia SR. Je určená najmä pre starostov, primátorov a predstaviteľov európskych miest, ako aj pre zahraničných i slovenských odborníkov na vodný manažment. Manažment vody patrí medzi hlavné priority nášho predsedníctva v Rade EÚ.

VODOHOSPODÁRSKA VÝSTAVBA, ŠTÁTNY PODNIK, bude v rámci sprievodného programu prezentovať svoju výstavu vodárenských nádrží Slovenska na fotografiách zachytávajúcich nádherné prostredie počas štyroch ročných období. Vodu ako vzácny prírodný zdroj a zdroj života si záujemcovia budú môcť pozrieť od 24.10.2016 do 29.10.2016 v priestoroch Primaciálneho paláca v Bratislave. Vodárenské nádrže sa nachádzajú na rôznych miestach Slovenska a sú zásobárňami pitnej vody pre obyvateľov priľahlých území. Prostredníctvom výstavy budú návštevníci vtiahnutí na miesta s neopakovateľnou atmosférou a s výnimočnými krásami prírody.

 

Viac informácii o konferencii sa dočítate tu: www.bratislava.sk