Penzión Ister

Ubytovacie zariadenie Vodohospodárskej výstavby, š.p. PENZIÓN ISTER sa nachádza v samotnom centre historického mesta Banská Štiavnica na Višňovského ulici.

Pôvodne meštiansky dom je renesančný, barokovo prestavaný dvoj – trojpodlažný objekt nepravidelného tvaru „U“. Objekt je pamiatkovo chránený. Je zapísaný v štátnom zozname nehnuteľných pamiatok a svojím situovaním a hodnotou je súčasťou urbanisticko-historickej štruktúry mesta. 

Počiatky stavebného a architektonického vývoja domu siahajú do 16. storočia. Najrozsiahlejšie úpravy a dostavby boli vykonané v druhej polovici 18. storočia, kedy budova nadobudla svoju dnešnú podobu.

Vzhľadom na zlý stav budovy bolo nevyhnutné obnoviť celý objekt, vrátane rozvodov vody, kanalizácie, tepla, elektrickej energie a plynu. Práce na rekonštrukcii budovy začali v októbri 1994 a boli ukončené v júni 1997. Po rekonštrukcii vzniklo moderné kvalitné ubytovacie zariadenie, ktoré ponúka ubytovanie v piatich apartmánoch a troch dvojposteľových izbách s kompletným príslušenstvom. Dva apartmány (c. 21 a 22) sú rodinného typu. Každý pozostáva z troch izieb: spálne rodičov, detskej izby a dennej miestnosti. Ostatné apartmány (č. 23, 32, 41) a izby (č. 31, 42, 43) sú dvojlôžkové. Všetky apartmány a izby sú vybavené chladničkou a televízorom.

Súčasťou zariadenia je spoločenská miestnosť, ktorá je rozdelená na dve časti. V jednej sa nachádza jedáleň, ktorá umožňuje podávanie raňajok pre ubytovaných hostí, v druhej časti je útulný bar pre 24 hostí. V budove sa nachádza aj rokovacia miestnosť. Okrem rekreačných účelov je zariadenie vhodné aj na usporiadanie rôznych rokovaní, školení a konferencií.

Galéria

Interiér a exteriér