1. výročie a letná sezóna Infocentra Vodného diela Gabčíkova
Uplynulý týždeň bol pre VV, š. p. významný vo viacerých smeroch. Jedným z dôvodov je aj prvé výročie Infocentra na Vodnom diele Gabčíkovo.
Presne tak, je tomu už rok, čo sme v utorok, 27. júna 2023 prvý krát otvorili dvere tohto moderného centra pre širokú verejnosť.
Hlavnou činnosťou Infocentra je podporiť environmentálne, vodohospodárske a energetické vzdelávanie verejnosti, informovať o dôležitých a zaujímavých informáciách o vode a Vodnom diele Gabčíkovo, priblížiť problematiku výroby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov hravou formou aj pre tých najmenších.
Letné mesiace so sebou prinášajú väčšiu návštevnosť, preto sme v čase od 1. júla do 31. októbra upravili otváracie hodiny. Od utorka do nedele sú tak dvere Infocentra otvorené pre všetkých od 9:00 hod. až do 18:00 hod.
Obzrite sa spolu s nami za prvým rokom Infocentra v ´´kocke´´:
– Najviac návštevníkov pochádza z Českej republiky, pravidelne však vítame návštevníkov z Maďarska, Poľska, Talianska , Holandska, Nemecka, Anglicka.
– Myšlienka modernizácie Infocentra bola inšpirovaná množstvom európskych projektov, ale aj Energolandom v Mochovciach.
– 210 je číslo, ktoré predstavuje najviac návštevníkov Infocentra za jeden deň v r. 2023
– Infocentrum za posledný rok navštívilo viac, ako 12 200 ľudí, z toho 4179 ľudí bolo prihlásených aj na exkurziu a toto číslo naďalej rastie.
– V letnom období navštevuje VDG veľa turistov a športovcov vďaka skvelým podmienkam pre šport, ako cyklistika, korčuľovanie, či northwalking.
– Veľký záujem Infocentra spočíva v kvalitnej modernizácii a atraktivite samotného Infocentra nielen pre študentov, ale aj širokú verejnosť a najmä rodiny s deťmi, ako aj možnosť exkurzií.
Našou víziou do budúcna je zmodernizovať návštevnícku miestnosť a tým zvýšiť ešte väčšiu atraktivitu celej myšlienky Infocentra pre ešte lepší zážitok.
Tešíme sa na Vás a budeme radi, ak nám počas Vašej návštevy Infocentra zanecháte malý odkaz v našej knihe kroniky.